Kwantitatieve Risico Analyse / QRA
Een QRA geeft inzicht in de externe veiligheidsrisico’s die verbonden zijn aan de activiteiten op en rond een bedrijf. Het gaat dan om het inzichtelijk maken van de gevolgen van een calamiteit of ernstig ongeluk met gevaarlijke stoffen naar de omgeving. Met een QRA wordt het plaatsgebonden risico (PR) en groepsrisico (GR) inzichtelijk gemaakt.
Op basis van de QRA resultaten wordt vastgesteld of een activiteit vergunbaar of inpasbaar is. In een QRA worden de relevante risico’s voor de omgeving gemodelleerd, die de activiteiten met gevaarlijke stoffen met zich meebrengen.
Groepsrisicoberekening
Soms is het nodig om een groepsrisicoberekening uit te voeren, bijvoorbeeld bij het wijzigen van een bestemmingsplan, of als een nieuwe activiteit in de nabijheid of invloedsgebied van een BRZO of BEVI inrichting ligt. In de Omgevingswet vervalt het begrip Groeprisico en wordt dit vervangen door Aandachtsgebieden.
Safeti-NL (versie 8.21)
De nieuwe versie van SAFETI-NL versie 8.21 is september 2019 beschikbaar gesteld aan de gebruikers. Dit vervangt de verouderde versie 6.54. Er zijn aanzienlijke wijzigingen ten opzichte van versie 6.54, zo wordt de nieuwe versie gebruikt voor het berekenen van aandachtsgebieden (brand aandachtsgebied, explosie aandachtsgebied en gifwolk aandachtsgebied. Met versie 8.21 wordt beter aangesloten bij de huidige inzichten.